SZYBKI KONTAKT
Filtry
Cena
59.00 - 359.00
Producent

Kuchnie dziecięce

Bez wątpienia kuchnia dziecięca to jedna z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych zabawek dla dzieci - niezmiennie już od kilku dekad. Kiedyś za kuchnię dziecięcą do zabawy służył zestaw starych garnków i patelni po cichu wzięty z domowej kuchni. Dzisiaj na rynku dostępne są zarówno drewniane kuchnie dla dzieci, jak i te bardziej kolorowe wersje, czyli plastikowe. Bez względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, często taka kuchnia staje się spełnieniem dziecięcych marzeń. Któż bowiem nie chciał jako kilkulatek serwować własnych posiłków, częstować herbatką i gotować zup w dziecięcym garnku?

Sortuj według: cena | nazwa | kategoria
219,00 zł
Dostępny w ciągu 3 dni
109,00 zł
Dostępny w ciągu 3 dni
119,00 zł
Dostępny w ciągu 3 dni
89,00 zł
Dostępny w ciągu 3 dni
119,00 zł
Dostępny w ciągu 3 dni
359,00 zł
Dostępny w ciągu 3 dni
59,00 zł
Dostępny w ciągu 5 dni
Ilość na stronie:
Produkty: 1 - 7, łączna ilość: 7
< >

Dlaczego warto kupić kuchnię dziecięcą?

Naturalnym etapem rozwoju każdego dziecka jest moment, kiedy naśladuje gesty, czynności czy zachowania dorosłych. Odgrywanie ról to naturalny proces rozwoju dziecka, które w ten sposób uczy się funkcjonowania w społeczeństwie, kształtuje odpowiednie zachowania społeczne. Drewniane czy plastikowe kuchnie dla dzieci są zatem zabawką wielowymiarową - poprzez proste naśladownictwo gotowania czy przyrządzania posiłków dziecko kształtuje w sobie naturalne potrzeby społeczne, ale też pobudza wyobraźnię i uczy samodzielności. Poza tym zabawa w domową kuchnię to po prostu frajda dla kilkuletnich maluchów. Jeśli jeszcze wymarzona zabaw posiada zestaw naczyń, akcesoriów kuchennych i jedzenie - to z całą pewnością będzie spełnieniem najskrytszych pragnień każdego dziecka.

Kuchnia dla dzieci daje wiele możliwości nauki poprzez zabawę. Tego rodzaju aktywność rozwija manualnie - kiedy nasze pociechy muszą ugotować zupę, pokroić warzywa czy przemieszać ziemniaczki, w naturalny sposób ćwiczą motorykę. Sama kuchnia jest także świetnym miejscem spotkań grupy dzieci - zabawa uczy współpracy w grupie, wcielania się w określone role. Co jednak bardzo istotne, w niezwykle prosty sposób rozwija dziecięcą wyobraźnię - przygotowanie przyjęcia z herbatką i tortem dla wszystkich lalek czy przyrządzenie ulubionego obiadu dla ukochanego Taty nie będzie żadnym problemem. Zabawkowa kuchnia daje szerokie możliwości zabawy, a dodatkowe jej akcesoria i wyposażenie tylko zwiększa pole scenariuszy zabaw.

Dobra kuchnia dla dzieci do zabawy, czyli jaka?

W ofercie sklepu znajduje się kilkanaście kuchni dla dzieci do zabawy. Różnią się ceną, marką czy akcesoriami, warto jednak pamiętać, że jest to zabawka na dłużej niż jeden sezon. Nie bez znaczenia okazuje się, że ważny jest materiał, z jakiego została wykonana - drewniane kuchnie dla dzieci z całą pewnością okazują się zwyczajnie dużo bardziej trwałe i odporne na dziecięcą fantazję. Zazwyczaj są również mniej pstrokate niż ich plastikowe odpowiedniki, a tym samym subtelnie wpisują się w każdą aranżację pokoju. Podczas wyboru kuchni warto również zwrócić uwagę, aby posiadała wszystkie atesty - bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy to przecież najważniejsza kwestia dla każdego rodzica.

Ostatnio oglądane
Znajdziesz nas na: